Stephen Sondheim és Harold Prince hatodik közös munkája, a Merrily We Roll Along a zeneszerző-szövegíró pályafutásának - és egyben a Broadway történetének - egyik legnagyobb bukását hozta. Az előadás finoman szólva sem született szerencsés csillagzat alatt: a rendező, Prince tapasztalatlan fiatalokra bízta a musical szerepeit, és egészen sokáig bízott benne, hogy a színészi múlttal alig rendelkező pályakezdők, akik ráadásul a legalapvetőbb koreográfiákat is képtelenek voltak megtanulni, majd „érzésből” megoldják az egyáltalán nem rutinfeladatot. Ezt követően kezdetét vette a kapkodás, kirúgták a főszereplőt, a koreográfust, lecserélték a 200 ezer dollárba került jelmezeket.
A szükségmegoldások azonban nem oldották meg a show legalapvetőbb problémáit, és amikor némi huzavona és halasztás után 1981. november 16-án végre hivatalosan is felgördült a függöny az Alvin Theatre-ben, az új Sondheim-Prince show lényegében már meg is bukott. A jegyek elővételben szinte alig fogytak, a nézők értetlenül álltak a darab előtt, a New York-i kritikusok pedig a szokottnál is élesebbre fent késekkel estek neki a produkciónak. A Merrily We Roll Along eredeti formájában mindössze 16 előadást ért meg a Broadway-n.
A darab nagyszerű zenéje és az eredeti bemutató stábját fotografáló legendás Martha Swope képei azonban azóta is élénken élnek a rajongók emlékezetében.
A képek forrása: New York Public Library, Digital Collections